Olvasóink értékelése: / 2
ElégtelenKitűnő 

A 2016. február 25-én, Balatonlellén rendezett Somogy Megyei „Amatőr” és „Értékszámos” Egyéni Sakk Diákolimpiai Bajnokságon remekül szerepeltek iskolánk pedagógusának, Birkás György tanár úrnak a tanítványai.

A Somogy Megyei Sakkszövetség által rendezett versenyen hat korcsoportban mérték össze tudásukat a megye legjobbjai. Iskolánkat négy diákunk – Sztupinszky Róbert, Szőke Róbert, Asztalos Tamás és Kalóz Dávid – képviselte.

Az V. korcsoportban remekül szerepelt Sztupinszky Róbert, aki ezüstérmet szerzett a megyei versenyen. A VI. korcsoportban szintén ezüstérmes lett Szőke Róbert, míg Asztalos Tamás és Kalóz Dávid az 5. helyen zárták a megyei sakkolimpiai szereplést.

Nemcsak a középiskolás tanítványaira lehet büszke Birkás tanár úr, hiszen az általános iskolás korú sakkszakkörösei közül ketten – Jergler Márton és Jergler Janka – aranyérmet szereztek és bejutottak az országos döntőbe, Varga Márton és Juhász Dorina pedig bronzérmet nyert a bajnokságon.

Nagy szeretettel gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáruknak a gyönyörű eredményekhez!

IWIWGoogle bookmarkFacebook